امضای توافق نامه ی عدم کمک به دولت ها برای هک اطلاعات، توسط 34 شرکت بزرگ تکنولوژی

امضای توافق نامه ی عدم کمک به دولت ها برای هک اطلاعات، توسط 34 شرکت بزرگ تکنولوژی

امضای توافق نامه ی عدم کمک به دولت ها برای هک اطلاعات، توسط 34 شرکت بزرگ تکنولوژی

34 شرکت بزرگ تکنولوژی در دنیا امروز توافق نامه ای امضا کردند که متعهد می شوند برای حفاظت از کاربران خود با عملیاتهای جاسوسی دولتی همکاری نخواهند کرد.

یک گروه صنعتی متشکل از 34 شرکت با تکنولوژی بالا به رهبری مایکروسافت، تفاهم نامه فنی را امضا کرده اند که موافقت خود را برای دفاع از مشتریان در برابر حملات سایبری و حملات سایبری دولتی، و همچنین عدم ارائه کمک فنی به دولت هایی که به دنبال راه اندازی حملات سایبری به سایر کشورها، شرکت ها و یا کاربران فردی هستند، اعلام می دارند.

موسسات مانند مایکروسافت، فیس بوک، سیسکو، GitHub، F-Secure، Cloudflare، LinkedIn، HP، Dell، SAP، Oracle و VMWare توافقنامه را به نام Cybersecurity Tech Accord امضا کرده اند، اگر چه بعضی از اسامی بزرگی مانند اپل، گوگل آمازون و اینتل نیز در این مشارکت حضور دارند.

این توافق نامه می خواهد کنوانسیون دیجیتال ژنو باشد.

براد اسمیت، مدیر اجرایی مایکروسافت، کسی که تقریبا دو سال در مورد ایجاد یک کنوانسیون دیجیتال ژنو صحبت کرده است، موافقت کرده است.

اسمیت گفته است که دولتها نباید کاربران و بخش خصوصی را به عنوان بخشی از حملات سایبری خود به کشورهای دیگر هدف قرار دهند. او برای این ایده که شرکت های فن آوری باید در صحنه سایبر بیشتر شبیه صلیب سرخ باشند، فشار می آورد.

این توافق، که امروز در کنفرانس امنیتی RSA 2018 در سانفرانسیسکو برگزار شد، در چهار اصل عمده مطرح شده است:

در زیر 34 شرکت با تکنولوژی بالا که همکاری تکنولوژی را امضا کردند، می بینیم. بسیاری از آنها پست هایی را در وبلاگ خود منتشر کرده اند که دلایلی را بیان می کنند که تصمیم می گیرند با همکاری تکنولوژی امروز موافقت کنند.

ABB
ARM
AVAST
BITDEFENDER
BT
CA TECHNOLOGIES
CISCO
CLOUDFLARE
DATASTAX
DELL
DOCUSIGN
FACEBOOK
FASTLY
FIREEYE
F-SECURE
GITHUB
GUARDTIME
HP INC
HPE
INTUIT
JUNIPER NETWORKS
LINKEDIN
MICROSOFT
NIELSEN
NOKIA
ORACLE
RSA
SAP
STRIPE
SYMANTEC
TELEFONICA
TENABLE
TREND MICRO
VMWARE