دوره آموزشی CISSP | کلاس آموزشی CISSP

دوره آموزشی CISSP

دوره آموزشی CISSP | کلاس آموزشی CISSP

 

مدرک CISSP (گواهی متخصص امنیت سیستم های اطلاعاتی تایید شده) یکی از معتبرترین مدارک بین المللی برای کارشناسان امنیت سایبری می باشد. این مدرک بطور مستقل و بدون در نظر گرفتن نوع سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده در شرکت ها ارزیابی و صادر می گردد و به عنوان یک عنصر کلیدی در انتخاب و استخدام کارشناسان امنیت سیستم های اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرد. دارندگان این مدرک می توانند برای پست مدیریت امنیت سایبری سازمان های بزرگ و کوچک استخدام شوند و بطور کامل امنیت سایبری را در این سازمانها مدیریت کنند.
در سال ۱۹۹۲ کنسرسیوم مذکور اقدام به طراحی دوره ای متناسب با نیاز امروزه سازمان ها به مدیریت امنیت سایبری نمود که هدف آن ایجاد یک سطح استاندارد از مهارت حرفه ای و عملی در زمینه امنیت سایبری سیستم های اطلاعاتی بود.


 

 


CISSP یا گواهینامه حرفه ای امنیت سیستم های اطلاعاتی، گواهینامه مستقل از برند در حوزه امنیت اطلاعات است که توسط موسسه ISC2 معرفی و ارائه شده است. این گواهینامه بر خلاف سایر گواهینامه های امنیتی، وابسته به محصولات هیچ برند خاصی نیست و می تواند به افراد متخصص امنیت، تبحر لازم را در طرح و پیاده سازی سیاست‌های کلان امنیتی اعطا نماید.

گواهینامه CISSP برای اشخاصی مناسب است که می خواهند مهارت های خود را در زمینه های مختلف امنیت شامل طراحی، مهندسی، پیاده سازی و مدیریت افزایش داده و امنیت سازمان خود را به عهده گیرند تا در نهایت بتوانند برای حملات پیچیده آمادگی لازم را داشته باشند. این دوره عمق و وسعت دانش يك فرد را با تمركز بر 8 دامنه امنيت اطلاعات (Information Security) مورد ارزشيابي قرار مي‌دهد.اهداف دورۀ آموزشی:

 • آشنایی با مفاهیم و دامنه های امنیت اطلاعات
 • طراحی و پیاده سازی سیاست های کلان امنیتی سازمان

مناسب برای :

 • کارشناسان امنیت اطلاعات
 • مدیران امنیت اطلاعات
 • کارشناسان ارشد امنیت

 

 


این گواهینامه هشت دامنه امنیتی زیر را پوشش می دهد :

 1. امنیت و مدیریت ریسک (Security and Risk Management)
 2. امنیت دارایی (Asset Security)
 3. مهندسی امنیت (Security Engineering)
 4. امنیت شبکه و ارتباطات (Communication and Network Security)
 5. مدیریت دسترسی و هویت (Identity and Access Management)
 6. ارزیابی و تست امنیتی (Security Assessment and Testing)
 7. عملیات امنیت (Security Operations)
 8. امنیت توسعه نرم افزار (Software Development Security)

 

CLOSE
CLOSE