پرداخت جایزه ی 40000 دلاری توسط فیس بوک برای نشت اطلاعات

پرداخت جایزه ی 40000 دلاری توسط فیس بوک برای نشت اطلاعات

پرداخت جایزه ی 40000 دلاری توسط فیس بوک برای نشت اطلاعات

فیس بوک جایزه ی 40000 دلاری برای کسانی که شواهدی از نشت اطلاعات داشته باشند، می دهد

فیس بوک سالانه میلیون ها دلار به محققان و کشف کنندگان باگ ها می پردازد تا سوراخ های امنیتی را در محصولات و زیرساخت هایش جبران کند، اما به دنبال رسوایی کمبریج آنالیتیکا، این شرکت امروز برنامه ای برای ترغیب کاربران برای گزارش “سوء استفاده از اطلاعات” در پلت فرم آن را راه اندازی کرد.

این حرکت به این شرح است: مدیر عامل فیس بوک، مارک زوکربرگ، پیش از کنگره در هفته جاری، گواهینامه خود را درمورد بحث و جدل در مورد اشتراک اطلاعات در کمبریج آنالیتیکا، یک شرکت مشاوره سیاسی که دادههای بالقوه 87 میلیون کاربرش را به دست آورد و مورد سوء استفاده قرار داد، آماده می کند.

فیس بوک روز سه شنبه اعلام کرد از طریق برنامه جدید «تخفیف اطلاعات بدست آمده» از کاربران می خواهد به غول رسانه های اجتماعی کمک کند تا برنامه های کاربردی را برای استفاده از سوءاستفاده ها پیدا کنند.

مبلغی را که فیس بوک پرداخت می کند را تاثیر هر گزارش، تعیین می کند. گزارشات اشکال با تاثیر بالا می تواند به کاربران کمک کند تا به 40،000 دلار برسند، هر چند شرکت یادآور می شود که حداکثر پرداختی وجود ندارد و حتی می توانید بیش از 40،000 دلار برای کشفیات بزرگ دریافت کنید

بنابراین، اگر شما با هرگونه نقض شرایط سرویس فیس بوک با جمع آوری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربران با شخص ثالث، چه به خاطر پول، کلاهبرداری و یا نفوذ سیاسی، روبرو شدید، شواهد و مدارک را ارائه دهید.

برای واجد شرایط بودن برنامه، گزارش شما باید حداقل 10،000 کاربر فیس بوک را شامل شود، نه تنها نحوه جمع آوری داده ها، بلکه نحوه سوء استفاده، و رسانه های اجتماعی نباید قبل از آن موضوع خاصی را بدانند.

برای اطلاعات بیشتر، می توانید برنامه فاجعه سوء استفاده از اطلاعات  در فیس بوک را بررسی کنید:

https://www.facebook.com/data-abuse