ویژوال پارادایم

نمایندگی انحصاری ویژوال پارادایم در ایران

ویژوال پارادایم

شرکت سماسامانه تجهیز با عقد قرارداد نمایندگی فروش با شرکت ویژوال پارادایم محصول دیگری را به سبد محصولات خود افزود. این نرم افزار که بطور گسترده ای در طراحی فرایند های سازمان و طراحی مدل های کسب و کاراستفاده می شود اخیرا در بازار ایران با درخواست روز افزونی مواجه شده است. گرچه نسخه های کرک شده این محصول در دسترس می باشد اما شرکت هایی که به کیفیت خروجی کار اهمیت می دهند همچنان به استفاده از نسخه های قانونی که همواره دارای ویژگی های قابل اطمینان و برتری نسبت به نسخه های کرک شده ادامه می دهند.

ویژوال پارادایم یک ابزار طراحی فرایند کسب‌وکار چند پلتفرمی و سریع است که از نمادهای مدلسازی فرایند کسب‌وکار (BPMN 2.0) ،دیاگرام‌های جریان داده (DFD) و چارت‌های سازمانی و بسیاری نمودارهای دیگر پشتیبانی می‌کند. این ابزار علاوه بر ویژگی‌های مدلسازی اولیه کسب‌وکار، شما را قادر به انیمیشن کردن نمودارهای فرایند کسب‌وکار، شبیه‌سازی دیاگرام فرایند کسب ‌وکار، تولید گزارشات و انتشار پروژه در وب سایت، ایجاد ماتریس‌های RACI، CRUD و … می‌نمایدبعضی از قابلیت‌های ویژوال پارادایم در یک نگاه کلی عبارتند از:

مدلسازی فرایندهای کسب‌وکار

در مدلسازی فرایند کسب‌وکار، انواع نمودارهای زیر را می‌توانید در این نرم افزار ترسیم نمایید.نمودار فرایند کسب‌وکار
– نمودار مکالمه
– نمودار نقشه فرایند
– نمودار زنجیره فرایند رویداد-محور EPC
– نمودار جریان داده DFD
– چارت سازمانی

مدلسازی داده

تحلیلگران کسب‌وکار فرایندها را با نمودارهایی مانند نمودار فرایند کسب‌وکار یا BPD و نمودارهای نقشه فرایندی مدلسازی می‌نماید. آنها داده‌هایی را که بوسیله فرایندها تولید یا مورد استفاده قرار می‌گیرند را با استفاده از نمودار رابطه موجودیت ERD مدلسازی می‌کنند. ERD داده را در قالب موجودیت‌ها و نحوه ارتباط بین آنها نمایش می‌دهد.

شبیه‌سازی

مجموعه ابزارهایی است که به تحلیلگر کسب‌وکار کمک می‌کند تا اجرای فرایندها را برای مطالعه میزان مصرف منابع (مانند منابع انسانی، تجهیزات و غیره) ، شناسایی گلوگاه‌ها و بهبود کسب‌وکار جاری از طریق پالایش فرایند و تخصیص مجدد منابع، شبیه‌سازی کند.

مدیریت واژه نامه

نیازهای مشتری را با ابزار تحلیل متنی ثبت می‌کند‌، اصطلاحات مهم از متن ثبت شده را شناسایی و واژه نامه پروژه را تشکیل می‌دهد.

همکاری تیمی

برای کاربرانی که به صورت تیمی کار می‌کنند، همکاری تیمی این امکان را فراهم می‌کند که مدلسازی را به صورت مشارکتی و همزمان با هر یک از ابزارها و تکنولوژی‌های زیر انجام دهند:
– CVS
– Subversion
– Perforce
– ClearCase
– سرور کار تیمی VP که لازم است که جداگانه خریداری شود.

تعامل با نرم افزارهای دیگر

یکی از قابلیت های خوب نرم افزار ویژوال پارادایم تعامل با نرم افزارهای دیگر از طریق فایل های واسطی است که بطور مشترک توسط تمام آنها قابل فهم است. در جدول زیر استانداردها و ابزارهایی که توسط ویژوال پارادایم پوشش داده میشوند را مشاهده مینمایید.
جدول۱-۱: استاندارها و ابزارهایی که توسط ویژوال پوشش داده می‌شود.

نرم‌افزار Import Export
Visio *
BPEL برای موتور گردش کاری Oracle *
BPEL برای موتور گردش کاری JBoss *
نمودارها (JPG, PNG, SVG, EMF, PDF) *
XML )native) * *
پروژه VP * *

تولید مستندات

طراحی تان را می‌توانید به صورت‌های زیر با مشتریان و صاحبان فرایندها به اشتراک بگذارید:

مدلسازی

شما می‌توانید انواع دیاگرام‌های UML 2.x زیر را در ویژوال پارادایم ترسیم کنید:

 

منبع : https://www.visual-paradigm.com/

CLOSE
CLOSE