Any Desk

Any Desk
[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3682″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]

چهره ای جدید در عرصه خدمات ریموت دسکتاپ

any desk نرم افزار دسکتاپ برای کنترل، نگهداری و دسترسی از راه دور برای کامپیوتر ها، لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند و تبلت هاست

با توجه به تحریم هایی که شرکت TEAM VIEWER  برای کاربران ایرانی خود قائل شده است، نرم افزار ANYDESK به طور کامل پاسخگوی نیازمندی های کاربران چه در سطح خانگی و چه در سطج سازمانی می باشد. امنیت در انتقال داده ها و سهولت استفاده از ویژگی های بارز این نرم افزار می باشد. شرکت سما سامانه تجهیز به عنوان نماینده فروش خدمات این شرکت در ایران کلیه محصولات و خدمات پس از فروش مرتبط و همچنین آموزش های سازمانی را به بهترین کیفیت ارایه می نماید.

همانطور که می دانید نرم افزار های ریموت دسکتاپ معمولا بسیار کند و آهسته هستند.اما در طراحی و تولید ANYDESK به این نکته توجه شده است که چنین راهکاری باید همواره سرعت کافی در اختیار کاربر قراردهد و دیتای انتقالی را به بهترین کیفیت به مخاطب خود تحویل دهد. در واقع ANYDESK در هسته خود از یک کدک جدید به نام DeskRT استفاده می کند که مخصوص رابط کاربری گرافیکی طراحی شده است. و دقیقا به همین دلیل است که ANYDESK همواره یک گام جلوتراز دیگران می باشد.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_btn title=” Any Desk دانلود نرم افزار” color=”success” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fanydesk.com%2Fremote-desktop||target:%20_blank”][/vc_column][vc_column][vc_column_text]

آموزش کار با نرم افزار Any Desk

پس از دانلود، دوبار روی فایل دانلود کلیک کنید تا آیکون زیر روی دسکتاپ شما اضافه شود :[/vc_column_text][/vc_column][vc_column][vc_empty_space][vc_single_image image=”4144″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]برای اجرای برنامه می بایست روی آیکون برنامه که با خط قرمز مشخص شده، دوبار کلیک کنید. پس از اجرای برنامه پنجره ای مشابه پنجره زیر برای شما باز خواهد شد.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4145″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]بخش های مهم این صفحه را به صورت شماره گزاری شده برای شما مشخص کردیم تا با آنها آشنا شوید.

 1. این همان آی دی شماست که باید برای طرف مقابل بخوانید یا ارسال کنید تا بتواند به سیستم شما متصل شود.
 2. اگر شما می خواهید به سیستم کسی که از برنامه AnyDesk استفاده می کند، متصل شوید باید آی دی او را در این بخش وارد کنید و سپس روی گزینه Connect که با شماره3 مشخص شده است کلیک کنید.
 3. در این بخش لیست سیستم هایی که اخیرا به آنها متصل شده اید نمایش داده می شود و برای اتصال های بعدی، نیازی نیست تا آی دی طرف مقابل را مجددا وارد نمایید.
 4. دقت کنید زمانی که در این بخش “AnyDesk Ready” نوشته شده باشد یعنی اتصال شما به اینترنت و این برنامه برقرار است و میتوانید از آن استفاده کنید.

آموزش نرم افزار AnyDesk – پذیرش اتصال به سیستم

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4146″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]
 1. در این بخش نام، تصویر و آی دی سیستم شخصی که می خواهد به سیستم تان متصل شود برای شما نمایش داده می شود.
 2. در این بخش می توانید مشخص کنید که طرف مقابل چه دسترسی هایی داشته باشد، در صورت لزوم می توانید این دسترسی ها را محدود کنید. در ادامه هرکدام از این دسترسی ها را برای شما معرفی می کنیم :

 :Allow to hear sound اگر این گزینه تیک داشته باشد، صداهای سیستم شما مانند صدای موزیک و … برای طرف مقابل فرستاده می شود. اگر نمی خواهید صدای سیستم شما برای طرف مقابل ارسال شود باید تیک این گزینه را بردارید.

 :Allow to take control اگر این گزینه تیک داشته باشد، طرف مقابل می توانید سیستم شما را کنترل کند و در حقیقت به تمام بخش های سیستم شما دسترسی داشته باشد. زمانی که شما تیک این گزینه را بردارید طرف مقابل نمی تواند هیچ کنترلی را بر روی سیستم شما داشته باشد و فقط می تواند تصویر را مشاهده کند. اما هر کلیکی که بر روی هر نقطه ای از سیستم شما انجام داده شود، به شما نمایش داده می شود.

 :Allow to use clipboardاگر این گزینه تیک داشته باشد، امکان را به شما داده می شود که بتوانید بین دو سیستم عمل Copy & Past را برای انتقال فایل و یا انتقال متن انجام دهید. طبیعتا با برداشته شدن تیک این گزینه امکان انتقال فایل یا متن بین دو سیستم غیر فعال می شود.

: Allow to block keyboard and mouse اگر این گزینه تیک داشته باشد، طرف مقابل می تواند دسترسی شما را به موس و کیبورد قطع کند تا در حین اتصال به سیستم، شما با سیستم کاری انجام ندهید. اگر نمی خواهید که این اجازه را به طرف مقابل بدهید، تیک این گزینه را بردارید.

3- با کلیک بر روی این بخش که به صورت دکمه سبز رنگ مشخص شده، شما با طرف درخواست طرف مقابل برای ورود به سیستم خود موافقت می کنید. پس از موافقت شما با این درخواست کاربر به سیستم شما دسترسی خواهد داشت.

4- کلیک برو روی این گزینه که با دکمه قرمز رنگ مشخص شده است به معنی مخالفت شما با ورود طرف مقابل به سیستم شماست. چنانچه شما نمی خواهید که کاربر مقابل به سیستم شما وارد شود، کافی است روی این گزینه کلیک کنید.

آموزش نرم افزار AnyDesk – مدیریت اتصال به سیستم

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4147″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]
 1. در این بخش مدت زمان اتصال طرف مقابل به سیستم شما نمایش داده می شود.
 2. با کلیک بر روی این گزینه که با رنگ قرمز مشخص شده، شما اتصال طرف مقابل را به سیستم خود قطع می کنید.
 3. با کلیک بر روی این گزینه، گفتگوهای انجام شده بین شما و طرف مقابل در قالب یک فایل txt برای شما نمایش داده می شود.
 4. در این بخش رویدادها و گفتگوهای هر اتصال نمایش داده می شود. به عنوان مثال این بخش نمایش می دهد که اتصال با موفقیت انجام شد.
 5. در این بخش شما می توانید با طرف مقابل خود به صورت آنلاین گفتگو کنید. پس از نوشتن متن خود کافی است روی علامت فلش در سمت راست کلیک کنید یا بر روی دکمه Enter کیبورد خود بزنید، تا متن شما برای طرف مقابل ارسال شود.

آموزش نرم افزار AnyDesk – نحوه کنترل سیستم مقابل

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4148″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]
 1. در این بخش پنجره های مختلف به صورت Tab نمایش داده می شود. شما با کلیک بر روی + می توانید هم زمان به چند سیستم دیگر نیز متصل شوید.
 2. با کلیک بر روی این بخش پنجره ای کوچک باز می شود و گفتگوهای شما و طرف مقابل نمایش داده می شود. چنانچه طرف مقایل برای شما پیامی ارسال کند، این بخش به صورت چشمک زن با رنگ های آبی تیره و خاکستری نمایش داده می شود.
 3. با کلیک بر روی این بخش پنجره ای کوچک باز می شود و تنظیمات کیبورد برای شما نمایش داده می شود.
 4. با کلیک بر روی این بخش، به چند گزینه دسترسی خواهید داشت که هرکدام را توضیح خواهیم داد :

 :Switch sideاین امکان را می دهد که نحوه اتصال بین سیستم شما و سیستم طرف مقابل را جابجا کند، یعنی اگر کسی به سیستم شما متصل شده باشد با انتخاب این گزینه شما می توانید به سیستم مقابل متصل شوید.

 :Take Screenshotاین امکان را می دهد که از صفحه سیستم طرف مقابل عکس بگیرید و در سیستم خود ذخیره کنید. عکس ها در دسکتاپ سیستم شما ذخیره می شود.

 :Show system infoبا انتخاب این گزینه مشخصات برنامه AnyDesk، مشخصات سیستم عامل و مشخصات سخت افزاری طرف مقابل برای شما نمایش داده شود.

5- با کلیک بر روی این بخش، چند گزینه برای شما نمایش داده می شود که مهمترین گزینه ها را توضیح می دهیم :

 :Fullscreen modeتصویر سیستم مقابل به صورت تمام صفحه در سیستم شما نمایش داده می شود. در این حالت برای دسترسی به منو و گزینه ها می بایست موس خود را به سمت مرکز و بالای صفحه ببرید تا گزینه های خروج از حالت تمام صفحه یا منوی دسترسی سریع برای شما نمایش داده شود.

 :Original تصویر سیستم مقابل به همان صورت و در همان اندازه اصلی خودش در سیستم شما نمایش داده می شود. به عنوان مثال اگر رزولیشن سیستم شما با سیستم طرف مقابل متفاوت باشد، تصویر به درستی برای شما نمایش داده نمی شود.

 :Stretch تصویر سیستم مقابل بر اساس رزولیشن سیستم شما به صورت کامل نمایش داده می شود تا مشکلی در کنترل سیستم به وجود نیاید.

 :Auto-Adapt resolutionبا انتخاب این گزینه، رزولیشن سیستم طرف مقابل با رزولیشن سیستم شما برابر می شود. مطمئنا پس از انتخاب این گزینه، تغییری بین حالت های Original و Stretch وجود نخواهد داشت.

 :Show remote cursorبا تیک زدن این گزینه، نشانگر موس طرف مقابل هنگام حرکت به شما نمایش داده می شود.

6- با کلیک روی این بخش، گزینه هایی برای کنترل سیستم مقابل برای شما نمایش داده می شود، که هر کدام را توضیح خواهیم داد :

 :Transmit soundاگر این گزینه تیک داشته باشد، صداهای سیستم طرف مقایل مانند صدای موزیک و … برای شما پخش می شود. اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد باید تیک این گزینه را بردارید.

 :Control mouse and keyboardاگر تیک این گزینه برداشته شود، شما دیگر نمی توانید به سیستم طرف مقابل دسترسی داشته باشید و موس و کیبورد شما در سیستم طرف مقابل عمل نخواهد کرد. یعنی فقط می توانید ببینید که طرف مقابل چه کاری انجام میدهد.

 :Synchronize clipboardاگر تیک این گزینه برداشته شود، امکان انتقال فایل و متن بین دو سیستم غیرفعال می شود.

 :Block user’s inputاگر این گزینه تیک داشته باشد، دسترسی طرف مقابل به موس و کیبورد قطع می شود و فقط شما می توانید روی سیستم طرف مقابل کنترل داشته باشید. البته این در صورتی است که طرف مقابل در زمان اتصال با انتخاب گزینه Allow to block keyboard and mouse این دسترسی را به شما داده باشد.

 :Exitدر پایان زمانی که کار شما با سیستم طرف مقابل به اتمام رسید، جهت خروج از سیستم باید روی این گزینه کلیک کنید.

آموزش نرم افزار AnyDesk – نحوه رمزگذاری

اما اگر دقت کرده باشید در این برنامه بر خلاف برنامه TeamViewer هر زمانی که بخواهیم به سیستمی از راه دور متصل شویم باید کسی اتصال را بپذیرد و بر روی Accept کلیک کند تا اتصال برقرار شود. اما اگر بخواهیم بدون کلیک بر روی Accept اتصال برقرار شود در ابتدا باید طرف مقابل یک رمز عبور تعریف کند تا زمانی که کسی قصد اتصال را به سیستم را داشت بجای انتخاب گزینه Accept با وارد کردن رمز عبور به صورت خودکار به سیستم متصل شود.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4149″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]برای این کار ابتدا بر روی گزینه  Set password for unattended access کلیک کنید.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4150″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]در پنجره باز شده تیک گزینه Enable unattended access را بزنید.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”4151″ img_size=”large” alignment=”right”][vc_empty_space][vc_column_text]حالا در این پنجره شما باید در فیلد Password رمز خود را وارد نمایید و در فیلد  Confirm Password همان رمز را مجددا وارد کنید و بر روی گزینه Apply کلیک کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور شما نباید ساده باشد. جهت حفظ امنیت سیستم شما، رمز عبور انتخابی باید حداقل 8 حرف بوده و ترکیبی از حروف لاتین بزرگ و کوچک و عدد و علائم – و + و * و … باشد.

چگونه فایل ها را منتقل کنیم؟

سیستم انتقال فایل در این برنامه، مانند انتقال فایل در سیستم خودتان است. برای انتقال فایل بین دو سیستم، کافی است فایل را از سیستم مبدا copy کنید و در سیستم مقصد paste کنید تا انتقال فایل انجام شود.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row]