آموزش نصب اسکنر nikto بر روی ubuntu

تاریخ انتشار : مهر ۱۸, ۱۳۹۷
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

در این بخش با آموزش نصب اسکنر nikto بر روی ubuntu در خدمت عزیزان خواهیم بود.

امروزه امنیت وب سایت ها و وب سرورها یکی از دغدغه های اصلی مدیران وب سایت ها می باشد. یکی از روش هایی که مدیران می توانند تا حدودی دغدغه های خود را کاهش دهند استفاده از اسکنر های آسیب پذیری ها می باشد تا از آسیب پذیری های احتمالی بر روی وب سایت خود با خبر شوند.

در شکل بیشترین آسیب پذیری های که در سطح وب اپلیکیشن ها رخ می دهد را می توانید مشاهده نمایید :

اسکنر nikto
 

با این حال، اگر شما به دنبال تست برنامه های تحت وب خود هستید، می توانید از اسکنر Nikto استفاده کنید. اسکنر nikto یک اسکنر متن باز است که به زبان perl نوشته شده است و توسط Chris Sullo نوشته شده است و شما می توانید با هر وب سروری (Apache، Nginx، IHS، OHS، Litespeed و غیره) استفاده کنید.

اسکنر Nikto برای بیش از ۶۷۰۰ مورد برای تشخیص اشتباهات، فایل های خطرناک و غیره وب سایت شما را اسکن می کند و برخی از ویژگی های آن عبارتند از:

  • report : HTML, XML, CSV
  • supports SSL
  • Scan multiple ports on the server
  • Find subdomain
  • Apache user enumeration
  • Checks for outdated components
  • Detect parking sites

اگر شما ویندوز ماکروسافت را به عنوان سیستم عامل اصلی خود نصب کرده اید، ممکن است یک ماشین مجازی با لینوکس کالی یا اوبونتو داشته باشید.

برای یک مبتدی، ابزاری مانند Nikto یک فرایند بسیار ساده می باشد و همچنین برخی مهارت ها را با استفاده از سیستم عامل لینوکس که به تمام جنبه های تست امنیتی شما کمک می کند، توسعه می دهد.

همچنین اکثر ابزارهای تست امنیتی رایگان بر روی سیستم های لینوکس و برای سیستم های مبتنی بر لینوکس طراحی شده است.

با استفاده از یک ماشین مجازی، می توانید اسکنر nikto و بسیاری دیگر از ابزارهای امنیتی متن باز را بدون تأثیر بر سیستم خود آزمایش کنید.

لینک این اسکنر روی وب سایت گیت هاب :

اسکنر Nikto

این اسکنر بر روی سیستم عامل کالی بصورت پیش فرض نصب می باشد و نیازی به نصب نیست. در این آموزش ما به نصب این اسکنر روی سیستم عامل اوبونتو می پردازیم. برای مشاهده این فیلم آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

مشاهده فیلم آموزشی


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *