آموزش کار با ابزار searchsploit در parrot

تاریخ انتشار : آذر ۵, ۱۳۹۷
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

searchsploit یک مخزن رسمی Exploit-db است، پروژه ای است که توسط Offensive Security راه اندازی و توسعه داده شده است. مخازن searchsploit عبارتند از:

Exploit-db یک آرشیو از exploit های عمومی و نرم افزارهای آسیب پذیر است که برای استفاده ی آزمایش کنندگان نفوذ و محققان آسیب پذیری ها، طراحی شده است. هدف exploit-db این است که به عنوان جامع ترین مجموعه اکسپلیوت، شل كد و مقالات جمع آوری شده از طریق ارسال کاربران، در راستای انتشار آزاد علم تلاش کند.

مخازن searchsploit روزانه بصورت مدوام آپدیت می شود تا از آخرین اکسپلویت های ارسالی بهره ببرد.

برای نصب searchsploit می توان از مخازن git اقدام کرد :

$ sudo git clone https://github.com/offensive-security/exploitdb.git /opt/exploitdb
$ sed 's|path_array+=(.*)|path_array+=("/opt/exploitdb")|g' /opt/exploitdb/.searchsploit_rc > ~/.searchsploit_rc
$ sudo ln -sf /opt/exploitdb/searchsploit /usr/local/bin/searchsploit

Parrot Security OS، سیستم‌عاملی است که به وسیله‌ی Frozenbox Network، توسعه یافت و برای انجام آزمایشات امنیتی و نفوذ و تحلیل قانونی یا ناشناس بودن در وب، طراحی شده است. Parrot Security از محیط Mate Desktop استفاده می‌کند که موجب افزیش سرعت این سیستم عامل نیز شده است. این سیستم‌عامل در ظاهر شبیه به یک نسخه‌ی توزیع شده‌ی مبتنی بر Debian و از نظر کارآیی، شبیه Kali Linux است چون کارکنان Frozen Network برای ایجاد این سیستم‌عامل از مخزن داده‌های Kali استفاده کردند. این سیستم‌عامل یک نسخه‌ی توزیع شده با قابلیت بوت است و به خوبی از طریق یک سی دی بوت، قابل اجرا است.

روی پارروت فکر شده است که یک محیط روشن و بسیار سازگار و کامل باشد. این سیستم محتویات بسیاری در مورد وب و تجزیه و تحلیل سیستم‌های کامپیوتری، با ابزارهای قانونی به رسمیت شناخته شده در اختیار شا قرار می‌دهد. فرصتی برای کار با رمزنگاری، ارائه مجموعهٔ بزرگ از امکانات در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این، به شما اجازه می‌دهد که به گشت گذار و کار افراد ناشناس بررسی کنید.

برای مشاهده می توانید از لینک زیر اقدام کنید : (با تشکر از مهندس وحدانی عزیز بابت تهیه فیلم آموزشی)

مشاهده فیلم آموزشی


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *