نسخه لینوکسی اسکنر Acunetix منتشر شد

تاریخ انتشار : آبان ۲۹, ۱۳۹۷
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5٫00 / 5)

شرکت Acunetix ، شرکت پیشگام در نرم افزار های امنیتی وب، اعلام کرد که اسکنر آسیب پذیری Acunetix را برای نسخه های لینوکسی نیز منتشر کرده است.

همانطور که می دانید لینوکس بعنوان سیستم عامل قابل اعتماد، مقرون به صرفه و امن شناخته می شود که سرور بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا از جمله فیسبوک و گوگل، این سیستم عامل می باشد. Acunetix یکی از اولین اسکنرهای تجاری شناسایی آسیب پذیری وب است که برای لینوکس عرضه می شود.

Acunetix قادر است به طور جامع و دقیق تمامی انواع برنامه های کاربردی وب را اسکن کند، از جمله برنامه هایی که به شدت به جاوا اسکریپت، مانند SPA ها (Single Page Applications، Version 12 که در ماه می سال جاری راه اندازی می شود و با موتور جدید اسکن مجددا بازنویسی شده) وابسته هستند. همانطور که می دانید این نرم افزار قبلا فقط روی پلت فرم ویندوزی و یا بصورت آنلاین در دسترس بود، که از این به بعد برای سیستم عامل های لینوکسی در دسترس خواهد بود.

فواید استفاده از Acunetix در سیستم عامل لینوکس :

  • قابلیت اطمینان و امنیت : لینوکس سیستم عاملی است که اغلب برای سرورهایی که آپتایم ۱۰۰% دارند استفاده می شود. با استفاده از لینوکس قابلیت اطمینان مورد نیاز برای هزاران عملیات مورد نیاز برای اسکن وب سایت را افزایش می دهید.
  • هزینه بهره وری : مشتریان Acunetix می توانند اسکنر را در ابر خصوصی خود در آمازون AWS ، Digital Ocean یا Google Cloud اجرا کنند.
  • عملکرد : لینوکس نیاز به منابع کمتری برای اجرا دارد و در نتیجه منابع اضافی برای افزایش عملکرد اسکنر در دسترس می باشد.

بیانیه مدیر شرکت Acunetix :

به دنبال تحقیقات گسترده بر روی نیازمندی های مشتریان، برای ما روشن شد که تعدادی از مشتریان و متخصصان امنیت جامعه ترجیح می دهند که اسکنر Acunetix را در سیستم عامل لینوکس اجرا کنند. متخصصان فناوری به دلیل امنیت قوی لینوکس را برای سرورها و کامپیوترهای خود انتخاب کرده اند. با این حال، در سال های اخیر، کار با این سیستم عامل منبع باز بسیار راحت تر شده است. ما بسیار افتخار می کنیم یکی از اولین اسکنرهای آسیب پذیری وب تجاری برای لینوکس منتشر شود.

Nicholas Sciberras, CTO


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *