گزارش عملکرد آنتی ویروس ها در ماه آگوست

تاریخ انتشار : مهر ۱۰, ۱۳۹۷
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره

آزمون Av-Comparatives یکی از جامع ترین و پیچیده ترین آزمون های موجود می باشد که تعداد بسیار زیادی آیتم در این آزمون تست می شود. ( آنتی ویروس )

این آزمون بر روی سیستم عامل ماکروسافت ویندوز ۱۰ پرو ۶۴ بیت با آخرین ورژن نرم افزارهای جانبی شده بر روی آن ( مانند Adobe Acrobat Reader ، Adobe Flassh ، Java و … ) اجرا شده است. به همین دلیل پیدا کردن آسیب پذیری و اکسپلویت روی این سیستم بسیار دشوارتر از سیستم های بدون آپدیت و نرم افزارهای جانبی بدون آسیب پذیری می باشد.

این گزارش اطلاعاتی، یک نظرسنجی کوتاه از نتایج تست Real-World Protection بر روی محصولات آنتی ویروس در آگوست ۲۰۱۸ می باشد. در این آزمون نتایج بدست آمده روی نمودار بر مقایسه محصولات باهم، نمایش داده خواهد شد. ( آنتی ویروس )

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد این تست و دریافت جزییات می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید و نتایج این آزمون را مطالعه نمایید :

Av-Comparatives

محصولات تست شده در این آزمون :

AVG Free Antivirus 18.5 Avast Free Antivirus 18.5 F-Secure SAFE 17.215
Avira Antivirus Pro 15.0 Bitdefender Internet Security 23.0 BullGuard Internet Security 18.1
Emsisoft Anti-Malware 2018.7 ESET Internet Security 11.2 K7 Total Security 15.1
Kaspersky Internet Security 19.0 McAfee Internet Security 21.2 Microsoft Windows Defender 4.18
Panda Free Antivirus 18.5 Quick Heal Total Security 17.0 Symantec Norton Security 22.15
Tencent PC Manager 12.3 Trend Micro Internet Security 12.0 VIPRE Advanced Security 10.3

 

موارد آزمون :

در طول سال ده ها هزار آدرس اینترنتی مخرب را ارزیابی می کنیم. متأسفانه، بسیاری از این ها به دلایل مختلف باید از بین بروند. موارد مشابه مانند بدافزارهای هاست شده بر روی دامنه یا ip ادرس های متفاوت، سایت هایی که قبلا تست شده اند و سایت های خاکستری یا غیر مخرب را پاک کرده ایم.

بسیاری از URL های مخرب که باعث سو استفاده از سیستم می شدند، به دلیل پچ شدن وصله های امنیتی، نمی توانستند سیستم را به خطر بیاندازند. این به این معنی است که آسیب پذیری های برنامه های جانبی روی سیستم، قبلا پچ شده اند و اکسپلویت ها قادر به اجرا پیلودهای مخرب خود نیستند. ( آنتی ویروس )

کاربران سیستم ها باید این آگاهی را داشته باشند که با حفظ برنامه های سیستم و برنامه های جانبی و به روز نگهداشتن آن ها، می توانند به طور چشمگیری از خطرات احتمالی و سو استفاده ها جلوگیری کنند.

نتیج آزمون :

نتایج آزمون بر اساس مجوعه تست ۱۹۳ نمونه آزمایش ( URL های مخرب موجود در این زمینه)، شامل اکسپلویت های مخرب و URL هایی که مستقیما به نرم افزار های مخرب اشاره دارند، می باشد. پس دقیقا همین نمونه ها، در دنیای واقعی و روزمره کاربران را مورد تهدید قرار می دهند. ( آنتی ویروس )

آیتم های آزمایش شده در این آزمون، گستره وسیعی از سایت های مخرب فعلی را پوشش می دهند و در حین گشت و گذار در وب، بینش های مختلفی از محصولات مختلف (با استفاده از تمامی ویژگی های حفاظت شده خود) را ارائه می دهند.

این گزارش بصورت ماهیانه توسط av-comparatives.org بصورت نمودار منتشر می شود و نرخ حفاظت این محصولات در آزمایش های مختلف را در ماه اخیر نمایش می دهد.

نمودار زیر تنها نمرات محافظت در ماه اگوست ۲۰۱۸ (۱۹۳ مورد آزمون) را نشان می دهد. ( آنتی ویروس )

 

مقایسه آنتی ویروس ها
 

در حالی که بعضی از محصولات ممکن است گاهی اوقات قادر به رسیدن به میزان حفاظت ۱۰۰٪ در آزمون باشند، اما این موضوع به این معنی نیست که این محصولات همیشه در برابر تهدیدات وب محافظت می کند. در حقیقت به این معنی است که آنها توانستند ۱۰۰٪ نمونه های مخرب گسترده مورد استفاده در آزمون را مسدود کنند.

 

 

 


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *