Ransomware
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷0

اخاذی ۴٫۶ میلیون دلار بیت‌کوین برای توزیع‌کنندگان باج‌افزارها

نوشته شده توسط :وحید علمی دراردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

دو محقق ایتالیایی از دانشگاه Padua تخمین زده‌اند که چه مقدار پول در بیت‌کوین توسط انواع مختلف باج‌افزارهای استفاده شده توسط مجرمان سایبری، اخاذی شده است.

به گزارش MIT Technology، محققان معتقدند که از سال ۲۰۱۵ تاکنون ۴٫۶ میلیون دلار در بیت‌کوین پرداخت شده است، اگرچه ۴۵ میلیون دلار دیگر با کیف پول‌های بیت‌کوین برای باج‌افزارها پرداخته شده است که نمی‌توان آنها را کاملا حساب کرد. محققان فقط به پرداخت بیت‌کوین پرداختند، زیرا مبادلات در این ارز عمومی هستند.

Cryptowall، که برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۴ وارد صحنه شد، براساس گزارش Symantec، درآمد بیشتری را برای سازندگانش اخاذی کرد، رقمی در حدود ۲٫۲ میلیون دلار.

CryptoLocker دومین باج افزار از این حیث بود که حدود ۵۰۰٫۰۰۰ دلار برای سازندگانش اخاذی کرد و به دنبال آن، DMA Locker با ۱۷۸٫۰۰۰ دلار، WannaCry با ۸۶٫۰۰۰ دلار، CryptoDefense با ۶۴٫۰۰۰ دلار و NotPetya با ۹٫۸۰۰ دلار در رتبه های بعدی هستند.

همچنین MIT گزارش داد که تیم Padua انواع شناخته شده‌‌ی باج افزارهای شناخته شده مثل TeslaCrypt و KillDisk را نیز مورد بررسی قرار داد، اما متوجه شدند که پول کم و یا هیچ پولی نگرفتند.

اخاذی بیت‌کوین توسط باج افزارها، اولین بار در سال ۲۰۱۳ و توسط باج‌افزار CryptoLocker ظاهر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

sama   طراحی شده توسط شرکت سما وب هاست
کپی رایت © 2016.