switch-on-freedom
آذر ۴, ۱۳۹۶1

امن ترین راه برای خرید آنلاین چیست ؟

نوشته شده توسط :Security درآذر ۴, ۱۳۹۶

بزرگترین روز خرید سال گذشت، البته منظورمان نه جمعه سیاه است و نه دوشنبه سایبری.

۱۱ نوامبر، روز مجردها در چین که تمام رکوردهای خرید در یک روز را شکست. در این روز ۱۵۸ میلیارد یوان معادل ۲۴ میلیارد دلار و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خرید انجام شد، ۴ برابر بیشتر از جمعه سیاه (Black Friday) سال گذشته. در این میان یک خرده فروشی آنلاین به نام علی بابا (Alibaba) که همه شما با آن آشنا هستید، بیشترین سهم را در فروش این روز داشت. روز مجردها اولین بار در سال ۲۰۰۹، ۴ سال بعد از آنکه بازاریابان روز دوشنبه سایبری را برای فروش محصولات دیجیتالی معرفی کردند و دهه‌ها بعد از جمعه سیاه که بزرگترین روز خرید در امریکا از سال ۱۹۵۰ بوده است به وجود آمد.

بدون توجه به اینکه شما کجا زندگی می‌کنید و چه روزی را جشن می‌گیرید، هنوز در سال ۲۰۱۷ و همین‌طور در سال ۱۳۹۶ روزهای زیادی وجود دارد که خرید انجام خواهید داد و فروشندگان نیز در تلاشند که شما را در این مسیر نگاه دارند. از آنجاییکه امروزه خریدها اکثرا به صورت آنلاین صورت می‌گیرد بنابراین وقت آن است که درباره امنیت آنلاین فکری کنید.

امن ترین راه برای تمرکز و اجتناب از تهدیدات آنلاین خرید مستقیم از خود کمپانی که دارای ارتباطاتی امن می‌باشد است. اما همه خریداران چنین امکانی برایشان فراهم نیست، پس دومین راه امن این است که تمهیدات امنیتی اولیه را فراهم کنید. برای مثال داشتن نرم‌افزار امنیتی و آپدیت شده مانند اینترنت سکیوریتی اف اسکیورکه در خود قابلیت‌هایی مانند بانکداری امن و محافظت از وبگردی یا همانBrowsing Protection را دارد. این قابلیت امنیت شما را در هنگام خرید بسیار بالا می‌برد و اجازه نمی‌دهد که وارد سایت های اخاذی شوید.

اگر شما از گوگل کروم برای جستجوهای اینترنتی و یا ورود به شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید می‌توانید یک جستجوگر دیگر نیز مانند فایرفاکس را نیز نصب کنید و در هنگام انجام عملیات خرید آنلاین و کارهای بانکی از این جستجوگر استفاده کنید. با اختصاص دادن یک جستجوگر مجزا برای عملیات خرید آنلاین، شما اطمینان حاصل می‌کنید که پلاگین اضافه‌ای برروی Browser شما نصب نیست. همچنین همیشه بعد از خرید در این جستجوگر، History آن را پاک کنید.

شما می‌توانید از همین استراتژی برای تلفن هوشمند و تبلت نیز استفاده کنید.

فصل تعطیلات همیشه باعث می‌شود که ایمیل شما پر از پیشنهادهای خرید و تخفیفات مختلف شود. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که تنها برروی آنهایی کلیک کنید که وقتی علامت ماوس خود را روی آن می‌برید، لینکی که در پایین جستجوگر نشان می‌دهد، لینکی مطمئن باشد. شما همچنین باید فروشگاه‌های آنلاین مورد علاقه خود را “بوک مارک” (Bookmark) کنید که ریسک وارد شدن به فروشگاه‌های آنلاینی که اخاذی می‌کنند را کم کنید.

این قدم‌های ابتدایی شما را امن نگاه می‌دارد، زیرا این روزها فروشندگان آنلاین زیادی برای فروش سراغ شما خواهند آمد. اگر می‌خواهید از آینده فروش آنلاین باخبر شوید فقط کافی است که به چین نگاهی بیندازید که چه اتفاقی در یک روز در فروشگاه‌های آنلاین آن افتاد. همین‌طور در فنلاند و یا ایران که فروشگاه‌های آنلاین در حال گسترش و پیشرفت روزافزون هستند.

علی بابا در روز مجردها با یک راه حل خلاقانه برای کاربرانی که کارت بانکی ندارند توانست مشتریان زیادی را در آسیا به سمت خود بکشد. فروش سنتی در حال افول است و فروش مدرن در حال جایگزین شدن است. فروشگاه‌های آنلاین در ایران نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند و این امر نه تنها شکل فروش را تغییر داده است بلکه راحتی و صرف جویی در وقت و پول را برای مشتریان به ارمغان آورده است. اما می‌بایست امنیت را در نوع جدید خرید خود در نظر داشته باشیم تا دچار تهدیدات مخرب نشویم.

منبع : اف سکیور

دیدگاه ها

    دزدگیر فروشگاهی

    خیلی خوب بود ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =

sama   طراحی شده توسط شرکت سما وب هاست
کپی رایت © 2016.