kasper final
تیر ۱۲, ۱۳۹۶0

در یک حرکت مضطربانه، کسپرسکی در برابر امریکا تسلیم شد و سورس کد محصولات خود را در اختیار دولت امریکا قرارداد

نوشته شده توسط :Security درتیر ۱۲, ۱۳۹۶

طی چند هفته گذشته دولتهای مختلفی درخواست خود را برای دریافت سورس کد را به شرکت های خصوصی فعال در این زمینه ارسال کرده اند. و حالا دولت امریکا ظرب العجل شدید الحن خود را اعلام کرده و بر خواسته خود پافشاری می کند.

روز یکشنبه  مدیر عامل شرکت کسپر اسکی ،یوجین کسپرسکی،به اسوشیتد پرس اعلام کرد که سورس کد نرم افزا های امنیتی خود را به دولت امریکا می دهد. او اظهار داشت” برای اینکه ثابت کنم رفتاری بدخواهانه ندارم هر اقدامی که لازم باشد را انجام خواهم داد” و همچنین افزود که حاضر است در مقابل کنگره حاضر شده و شهادت بدهد.

جین شاهن به شبکه خبری ABC گفت ” بین اعضای کنگره و مقامات دولت توافق یکپارچه ای وجود دارد که محصولات شرکت کسپرسکی قابلیت محافظت از زیرساخت های حساس دولت امریکا را ندارد و قابل اعتماد نمی باشد.” این ترس و عدم اعتماد دارای سابقه ای طولانی از بدبینی و سوءظن اف بی ای در مورد نزدیک بودن شرکت کسپرسکی به دولت روسیه و مراکز امنیتی روسیه می باشد. گرچه این شرکت در مسکو قرار دارد و در دفعات بسیاری همکاری نزدیکی با اف بی ای و و مسکو داشته است و در مواردی به عنوان میانجی بین دو دولت عمل کرده است. با اینحال در اساسنامه شرکت کسپرسکی امده است ” این شرکت به عنوان یک شرکت خصوصی با هیچ دولتی ارتباط نداشته و به هیچ دولتی در فعالیت های جاسوسی سایبری کمک نمی کند.”

پذیرفتن ارایه سورس کد ها به دولت امریکا نشانه نگرانی شدید کسپرسکی از ازدست دادن بازار خود در امریکا می باشد. زیرا طی حملات باج افزاری اخیر ، کاربرانی که از محصولات کسپرسکی استفاده می کردند بیشترین اسیپ پذیری را داشته اند و بدنبال این الودگی گسترده کسپرسکی بسیاری از بازارهای اصلی خود را از دست داده است.

منبع خبر : http://gizmodo.com/in-worrisome-move-kaspersky-agrees-to-turn-over-source-1796587120

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

sama   طراحی شده توسط شرکت سما وب هاست
کپی رایت © 2016.