facebook
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷0

پرداخت جایزه ی ۴۰۰۰۰ دلاری توسط فیس بوک برای نشت اطلاعات

نوشته شده توسط :وحید علمی درفروردین ۲۲, ۱۳۹۷

فیس بوک جایزه ی ۴۰۰۰۰ دلاری برای کسانی که شواهدی از نشت اطلاعات داشته باشند، می دهد

فیس بوک سالانه میلیون ها دلار به محققان و کشف کنندگان باگ ها می پردازد تا سوراخ های امنیتی را در محصولات و زیرساخت هایش جبران کند، اما به دنبال رسوایی کمبریج آنالیتیکا، این شرکت امروز برنامه ای برای ترغیب کاربران برای گزارش “سوء استفاده از اطلاعات” در پلت فرم آن را راه اندازی کرد.

این حرکت به این شرح است: مدیر عامل فیس بوک، مارک زوکربرگ، پیش از کنگره در هفته جاری، گواهینامه خود را درمورد بحث و جدل در مورد اشتراک اطلاعات در کمبریج آنالیتیکا، یک شرکت مشاوره سیاسی که دادههای بالقوه ۸۷ میلیون کاربرش را به دست آورد و مورد سوء استفاده قرار داد، آماده می کند.

فیس بوک روز سه شنبه اعلام کرد از طریق برنامه جدید «تخفیف اطلاعات بدست آمده» از کاربران می خواهد به غول رسانه های اجتماعی کمک کند تا برنامه های کاربردی را برای استفاده از سوءاستفاده ها پیدا کنند.

مبلغی را که فیس بوک پرداخت می کند را تاثیر هر گزارش، تعیین می کند. گزارشات اشکال با تاثیر بالا می تواند به کاربران کمک کند تا به ۴۰،۰۰۰ دلار برسند، هر چند شرکت یادآور می شود که حداکثر پرداختی وجود ندارد و حتی می توانید بیش از ۴۰،۰۰۰ دلار برای کشفیات بزرگ دریافت کنید

بنابراین، اگر شما با هرگونه نقض شرایط سرویس فیس بوک با جمع آوری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربران با شخص ثالث، چه به خاطر پول، کلاهبرداری و یا نفوذ سیاسی، روبرو شدید، شواهد و مدارک را ارائه دهید.

برای واجد شرایط بودن برنامه، گزارش شما باید حداقل ۱۰،۰۰۰ کاربر فیس بوک را شامل شود، نه تنها نحوه جمع آوری داده ها، بلکه نحوه سوء استفاده، و رسانه های اجتماعی نباید قبل از آن موضوع خاصی را بدانند.

برای اطلاعات بیشتر، می توانید برنامه فاجعه سوء استفاده از اطلاعات  در فیس بوک را بررسی کنید:

https://www.facebook.com/data-abuse

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

sama   طراحی شده توسط شرکت توان دید آتی
کپی رایت © 2016.